U12: hétközi pótlás a Veszprém ellen

Szerző: Németh Barnabás | Dátum: 2021-12-03 13:19:52

A hétközi mérkőzésen a korábbi hetekben elmaradt Veszprém elleni találkozót játszotta le az U12 korosztályos csapatunk. A szerdai találkozón hazai pályán a bajnokság egyik élcsapatát a Veszprém UFC U12 gárdáját fogadták Németh Barnabás tanítványai.

A nehéz körülmények, szél és a dermesztő hideg megnehezítették az alkalmazkodást és a mérkőzés első periódusát mindkét csapat számára,viszont a mérkőzés magas dinamikája és a két csapat által diktált tempó kiválóan ellensúlyozta az időjárást. A meccs első felében inkább a Veszprém csapata uralta a játékot, mezőnyfölényben játszottak és megérdemelten szerezték meg a találkozó 28. percében a vezető találatot. Nem sokkal a vezető gólra rá szereztek egy újabb találatot védekezésben egy nagy egyéni hibát követően.

A mérkőzés második felében a cseréknek és a változtatásoknak köszönhetően egy teljesen felforgatott felállásban játékstílust váltottunk, ami nagyon hatékonynak bizonyult. Egy szép kombinatív szélső bontásból az ellenfél védelmi vonala mögé jutottunk, majd a középre adott labdából Dallos Kristóf szerezte meg a szépítő találatot. Az ellenfél nagyon jól reagált a bekapott gólra, hiszen pár perccel később ismét egy védelmi hibát követően megszerezték a találkozó negyedik, maguk harmadik gólját. Amire a hazai csapatnak is volt válasza, hiszen Horváth Áron szép egyéni megoldását követően Kovács Ádám ziccer helyzetben nem hibázott és egy újabb szépítő találatot szerzett a hazai csapat.

A mérkőzésen 3-2 állásnál az utolsó negyedében teljes egészében átvették az irányítást Németh Barnabás fiai, nagy nyomást helyezve az ellenfélre a saját kapuja előtt, viszont újabb, döntetlent érő találatot már nem sikerült megszerezni, így a végére elég ellentétes képet mutatott a találkozó képe és az eredmény alakulása.

CREDOBUS TEHETSÉGKÖZPONT U12 - Veszprém UFC 2-3

Kezdőcsapat:Magdács Gellért, Kovács Ádám, Umathum Roland, Kéri Kevin, Horváth Áron, Kobli Kristóf, Nagy Botond, Fördős Lóránt, Nagy Boldizsár

Cserék: Csőrés Bendegúz, Haskó Márton, Dallos Kristóf

Gólszerzőink: Dallos Kristóf, Kovács Ádám

Németh Barnabás edzői értékelés: A bajnokságunk egyik, ha nem a legjobb csapata ellen játszottunk. Tetszett, amilyen képet mutatott ma a csapat játékstílusban és mentalitásban. Főként labdabirtoklás játékfázisában kell előre lépnünk és szeretném, ha ilyen meghatározó és erős ellenfelekkel szemben is dominálni a mérkőzést és máris sokkal kevesebb figyelmet kell majd szentelnünk a labda elleni játéknak és az extrém sok átmenetnek és labdabirtoklás váltásnak, ami főként a középső harmadban jellemezte ma a találkozót. Az ilyen mérkőzések visznek minket előre, gratulálok a Veszprémi csapatnak!