MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Otthon tartotta a pontokat a Pécs

Szerző: | Dátum: 2022-08-14 21:46:38

A Credobus Mosonmagyaróvár a labdarúgó NB II 3. fordulójában a még veretlen Pécs otthonába látogatott. A hazaiak Harsányi révén már a 3. percben kapufát lőttek, de az óvári csapat előtt is adódott gólszerzési lehetőség. A 24. percben Makrai vezethette a labdát a bal szélen, majd gyönyörűen tálalt a túloldalra Harsányi elé, aki egy átvétel után kilőtte a hosszú alsót. 1-0. Négy perc múlva Tóth-Gábor kissé kisodródott helyzetben ellőtte a labdát Heinrich mellett. A pécsi próbálkozás a kapufáról kifele pattant, de a visszafutó Czingráber besodorta a labdát a saját hálójába. 2-0.

A második félidőt a cseréknek is köszönhetően jól kezdte a Mosonmagyaróvár, de hiába adódott komoly gólszerzési lehetőség előbb Nagy Zoárd, majd Boros Gábor előtt, egyikük sem tudott a kapuba találni. A 71. percben egy csúsztatás után nagy Zoárd vette le a labdát, majd a kapuba továbbította azt. 2-1. A hajrában még Grabant találta el a felsőlécet, de több gól már nem esett. A Pécs öt perc alatt két gólt szerzett, ezzel pedig mind a három pontot otthon tartott. A Credobus Mosonmagyaróvár szerdán a Kazincbarcikát fogadja hazai pályán.

PÉCSI MFC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (2–0)

Pécs, PMFC Stadion, 1700 néző.

Vezette: Katona Balázs (Garai, Kiss B.)

Pécsi MFC: Helesfay – Mayer (Kövesdi, 76.), Rácz, Katona L., Hadaró – Kesztyűs (Svedyuk, 76.), Futó – Makrai (Kónya D., 64.), Nikitscher, Harsányi (Grabant, 83.) – Tóth-Gábor (Tihanyi, 83.). Vezetőedző: Weitner Ádám.

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Simita (Múcska, 70.) Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K. (Horváth K., 46.) – Tóth L. (Illés D., 56.), Végh, Gáncs (Dezamits, 70.) – Szalka (Nagy Z., 46), Boros. Vezetőedző: Varga László.

Gólszerzők: Harsányi (24.), Czingráber (28. – öngól), illetve Nagy Zoárd (71.)

Varga László: - Sajnos a mérkőzés elején kihagytuk az első nagy helyzetünket, és emiatt elbizonytalanodott a csapat. Gyámoltalanok lettünk, pedig ez korábban nem volt jellemző ránk. Így is megvoltak a helyzeteink, amik sajnos kimaradtak, ez pedig az NB II-ben nem fér bele. A második félidőben visszajöttünk a mérkőzésbe, és egy félidő alatt annyi lehetőséget dolgoztunk ki, amennyit az első két meccsen összesen. Ez mindenképpen pozitív a jövőre nézve, de azt is meg kell tanulnunk, hogy nem adhatunk egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek. A második játékrészért gratulálok a srácok, ezt a mentalitást és koncentrációt szeretném a Kazincbarcika ellen látni az egész meccsen.