Parázs mérkőzésen Kazincbarcika győzelem

Szerző: | Dátum: 2022-08-17 21:44:45

Az NB II 4. fordulójában a szintén újonc Kazincbarcika látogatott a Crebodus Mosonmagyaróvár otthonába. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, hiszen rögtön a negyedik percben sikerült a vezetést megszerezniük. Egy jobb oldali támadás végén Kállai centerezett a kapu elé, majd a labda Székelyhez került aki, a jobb felsőbe lőtte. 0-1. A 25. percben aztán egy szerencsétlen ütközés után a vendégek kapusát hordágyon kellett levinni. A folytatásban a hazaiak folyamatosan nyomás alatt tartották a barcikai kaput, ám az egyenlítő gólra a 36. percig kellett várni, amikor Illés 22 méteres lövése vágódott a vendég kapuba. 1-1. A hosszabbításban aztán újra vezetést szerezett Varga Attila együttese. Süttő ívelt a 16-oson belülre Takácshoz, aki a kimozduló Slakta mellett a kapuba lőtte a labdát, 1–2.

A második félidőben is folytatódott a parázs csata, mindkét fél előtt adódott több ziccer, ám gól nem született, két piroslapot azonban kiosztott a játékvezető. A vendégektől Takács kapta meg második sárgalapját rántásért, a hazaiak részéről pedig Szalka volt kénytelen elhagyni a pályát idő előtt.

A játékvezető téves ítéleteinek is köszönhetően parázs hangulatú mérkőzést vívott egymással a két újonc. A Mosonmagyaróvár és a Kazinczbarcika is sok mérkőzést dolgozott ki, ezekkel végül a vendég csapat élt jobban, és fontos három pontot szerzett. A Credobus Mosonmagyaróvár vasárnap a megyei rivális Gyirmót otthonában lép pályára.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2 (1–2)

Mosonmagyaróvár, 400 néző

Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)

MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Jasarevic (Tóth L., 58.), Czingráber (Papp Sz., a félidőben), Debreceni A., Deák I., Horváth K. (Nagy K., 58.) – Végh B., Gáncs (Dezamits, 58.), Illés D. – Nagy Z., Boros (Szalka, 70.). Vezetőedző: Varga László

KAZINCBARCIKA: Megyeri II. G. (Megyeri I. G., 25.) – Szemere B., Ur., Szekszárdi (Lippai T., 42.), Süttő – Heil, Csatári – Kállai Z. (Hleba, 71.), Szabó B. (Pálinkás, 71.), Székely D. – Takács T. Vezetőedző: Varga Attila

Gólszerző: Illés D. (36.), ill. Székely D. (4.), Takács T. (45+3.)

Kiállítva: Szalka (90.), ill. Takács T. (84.)

Varga László: - Jól kezdtük a mérkőzést, azt kértem a srácoktól, hogy legyen meg az önbizalmuk és játszanak ennek megfelelően. Ezt teljesítették, ugyanakkor kaptunk két elkerülhető gólt. Összességében elégedett vagyok, ha ezen az úton megyünk tovább, akkor az a kis szerencse is, ami ma is hiányzott mellénk fog állni.

Varga Attila: - Kellő odafigyeléssel és magabiztossággal léptünk pályára, úgy gondolom ez döntő volt. Fizikálisan nagyon megerőltető volt, de működött a taktikánk, és a fiúk mentalításával sem volt gond és hozzáteszem a szerencse is mellénk állt.