MTE 1904 hivatalos weblapján!

Hírek /

Utánpótlás 2016/2017 ev kezdet

Szerző: Lencse Gyula | Dátum: 2016-08-30 09:30:39

Hétvégén elindultak az utánpótlás csapataink bajnoki küzdelmei is. Hosszú felkészülési időszak után már mindenki nagyon várta a bajnoki rajtot.

Ezt megelőzően pénteken egy szezonnyitó szülői értekezletet tartott a klub, ahol nagyon szép számban vettek részt a gyerekek szülei. A C lelátó teljesen megtelt. Ez nagyon örömteli, hisz igaz, hogy a felnőtt csapat van a kirakatban és az ő szereplésük nagyon fontos, de számunkra ugyanolyan jelentőséggel bír a nálunk sportoló közel 250 gyerek is. Érezzük a felelőséget, hisz a szülők ránk bízzák a gyerekeket azért, hogy neveljük őket és lehetőleg minél jobb labdarúgót faragjunk belőlük. Ennek érdekében tovább fejlesztjük lehetőségeinket, így az edzői kart mennyiségben és minőségben is, illetve a létesítmény adta lehetőségeinket is, hogy a munka minél jobb körülmények között folyhasson. A szülői értekezletet Schmatovich Gábor és Nagy Mihály utánpótlás vezetőink tartották. Tájékoztatták a szülőket a következőkről:

Bemutatták az új edzőket:

Nagy Mihály pro licences szakmai vezetőt, aki a nagy pályás korosztályokért  felel, Kostorják Zsolt kapusedzőt, Régely László U/7 edzőt, Schmatovich Erik U/7 edzőt, Boros Tamás U/9 edzőt, Magasföldi József egyéni képzésért  felelős edzőt.

Az új átigazolási szabályzatról is szó eset, ami kimondja, hogy minden utánpótláskorú labdarúgó klub váltásánál, fizetni kell az igazoló klubnak: min.: 10,000.- forint- max.: 100,000.- forint összegben.

A tervek szerint a 2017- 2020 között az ETO akadémia, mint regionális utánpótlás központ működne tovább. Ez alatt, mint minősített utánpótlás központként lenne besorolva az MTE 1904. Feladatunk a tehetségnevelés a szakmai munka összehangolásával, egységes kiválasztással, ellenőrzésekkel, felmérésekkel, infrastrukturális követelményekkel. Természetesen cél a felnőtt csapatnak játékost nevelni.

Megneveztük a versenyző korosztályainkat: Bozsik korosztályok, nagypályás korosztályok U/ 14,15,16,17,19. Leánycsapatot is indítunk U / 15, 18 – ban.

Ismertetésre kerültek a mindenkire vonatkozó szabályok, elvárások, tagdíjak. Adtunk egyfajta szülői útmutatót, amelyben megkértük a szülőket bizonyos viselkedési normák betartására.

Végül meghirdettük a már előzőekben is sikerrel megrendezésre került CSALÁDI NAP időpontját: okt.23.

Ezek után a hétvégi eredmények: Szenzációsan kezdtek csapataink !

U11 - es csapatunk 08.21.-én Komáromban a Czibor Zoltán emléktornára kapott meghívást

Egy 4 csapatos minitorna kerület megrendezésre, 2x12 perces mérkőzések zajlottak , ahol csapatunk az első mérkőzésen a koppánymonostor csapatával mérte össze erejét . Rengeteg helyzetet kihagyva végül 0-0 lett a végeredmény, a második mérkőzésen a Gyirmót ellen fölényes győzelmet 5-2 -es Mte győzelemmel zárult a mérkőzés , végül a döntőnek beillő utolsó mérkőzésen a haza Komárom csapatával egy nagyon izgalmas és élvezetes találkozón 1-1 -es végeredmény született.

Csapatunk veretlenül ugyan , de a második helyet szerezte meg, azonban a torna gólkirálya az MTE csapatából került ki, Kaiser Ádámnak sikerült elnyernie ezt a címet .

Összeállítás: Lengyel Dónát,Csapó Noel, Kovács Fábián, Umathum Ádám, Szalai Botond, Radits Dominik, KIrály ÁBris, Kovács Bendegúz, Kovács Gyula, Kaiser Ádám, Mezei Hunor, Kálóczi Richárd , Horváth Nico, Magyar Mátyás

Hévíz- Mte 1904  U /14 ( 2016-08-28)

0:8

Összeállítás.:Lidi Ádám(Győrik Levente),Horváth András,Kárpáti Zoltán,Kocsis Levente,Budai Kristóf,Harkai Levente(Molnár Tamás),Szokolics Richárd,Zsuppán Balázs,Vajdi Ádám(Németh Olivér),Szimhardt Milán(Rába Márk),Bertók Raul(Puszter Balázs).

Gól szerzők:Szokolics Richárd 2,Horváth András 2,Szimhardt Milán,Vajdi Ádám,Rába Márk,Kárpáti Zoltán.

Samu Zoltán a csapat edzője:

Sikerült győzelemmel kezdenünk a szezont, elsöprő sikert arattunk. A sok gólhoz kiváló játék is párosult. Kicsit jobb koncentrációval, akár két számjegyű is lehetett volna az eredmény. Az egész mérkőzésen a mi akaratunk érvényesült. Egy magabiztos csapat benyomását keltették a fiúk. Csak dicséret illeti a srácokat. Folytatás szerdán, hazai pályán a sárvári csapat ellen.

Hévíz - MTE 1904 U / 15 (2016-08-28)

0:5

Összeállítás: Reicher G. - Szabó B, Pitkó K., Schultz A., Németh N. - Zömbik T., Bertalan D.,(Brasits R. 54') - Susla H.,(Éder G. 51') Wurm K., Bölönyi B., - Mozsolics Á.

Gólszerzők : Mozsolics 1., Zömbik 22., Pitkó 23. Bölönyi 32., Mozsolics 39.

Kiállítva : Német N. 29.

Szabados Gábor a csapat edzője:

Nagyon jól kezdtük a találkozót , hiszen már az első percben vezetéshez jutottunk , azonban ez a korai gól mintha kicsit minket zavart volna meg jobban, hátul kapkodva játszottunk, kapusunknak egy bravúrt is be kellett mutatnia, hogy ne változzon az eredmény, de szerencsére sikerült rendezni a sorokat , és az első félidőben szép gólokat rúgva hamar eldöntöttük a 3 pont sorsát. A  szünetre 5-0 -ás vezetéssel vonulhattunk. A második félidőben is voltak ígéretes lehetőségeink, azonban ezek rendre kimaradtak , így az eredmény a mérkőzés végére már nem változott maradt az 5-0 ás végeredmény.

MTE 1904  – Hévíz SK U /17 ( 2016-08-27)

6 – 0

Összeállítás: Kokas – Szalay , Hécz , Smuk , László – Börzsei  - Takács , Boncsér , Drescher , Jakusch – Kovalovszki

Gólszerzők: Jakusch (2)  , Kovalovszki , Boncsér, Barta , László

Zsebedics Bence a csapat edzője:

Nagy melegben vártuk a szezon első bajnoki fordulóját, amin itthon fogadhattuk a Hévíz u17-es csapatát. Csapatunk a :  Kokas – Szalay , Hécz , Smuk , László – Börzsei  - Takács , Boncsér , Drescher , Jakusch – Kovalovszki összeállításban kezdett , a cserejátékosok között pedig: Csöllei , Barta, Benkovich , Németh , Szarka , Nyéki , Földi várta bevetést.  A mérkőzés első perceitől kezdve mi próbáltuk irányítani a játékot főleg az ellenfél térfelén folyt a játék, bár az első lehetőség egy figyelmetlenség miatt a Hévíz előtt adódott, de a vezetés sikerült megszereznünk,  majd az első félidő végére 2-0ra növelni az állást. A második félidőben nagyobb fokozatra kapcsoltak a fiúk, rendre szép támadásokat vezettünk , nem sok helyzetet adva az ellenfélnek, aminek meg is lett az eredménye már az első percekben ismét betaláltunk, majd egy kimaradt Hévízi helyez után még a meccs végéig 3 gólt sikerült szereznünk.

Összességében a fiúk nagyon jól kitettek magukért, mint a kezdő , mint a csere játékosokra nem lehet panaszt mondani. A győzelem mellett számomra sokkal fontosabb volt, hogy magabiztosan hajtottuk végre az edzéseken begyakorolt dolgokat, illetve nagyon határozott célratörő játékot hoztak létre a fiúk az első mérkőzésünkön. Bízok a hasonló folytatásba, a srácok további alázatos munkájában és reméljük továbbra is ilyen bő kerettel készülhetünk a közelgő mérkőzéseinkre.

MTE 1904  – Hévíz U / 19 ( 2016-08-27)

2-1 (1-1)

Összeállítás:  Tarlós – Csontos, Farkas (Csutora), Benczinger, Meszlényi – Szarka, Bacsi, Fördős (Winkler) – Gláser, Kiss (Babos), Károlyi

Gólszerző: Benczinger, Babos

Jó: Bacsi, Csontos, Benczinger, Károlyi, Babos

Nagy Mihály a csapat edzője:

Jó ellenfelünk volt a Hévíz. A mérkőzés elején nem működtek a labdakihozatalok, egyrészt a talaj, másrészt a sok passz hiba miatt. Sok labdát veszítettünk a középpályán, amikből nagyon veszélyes volt az ellenfél. Szögletből szerzett vezetést az ellenfél, amit szintén szögletből kiegyenlítettünk. A második félidőre átváltottunk direktebb, indításos játékra, amivel nagyon sok gondot jelentettünk az ellenfélnek. Megszereztük a vezetést is, amit, ha nehezen is, de megtartottunk, sőt több komoly helyzetet is kialakítottunk. Szervezettségünk és erőnléti fölényünk miatt tudtunk győzni.