Továbbjutás Szalka mesterhármassal és kilenc rúgott góllal!

Szerző: Horváth Péter | Dátum: 2019-09-22 20:58:26

A Magyar Kupa főtáblájának első fordulójában a Credobus Mosonmagyaróvár a megyei I. osztályú Vasvárhoz látogatott. Ritkán látható bombagóllal indult a találkozó. A 2. percben a hazaiak játékosa Robán Dávid szinte a félpályáról ívelt védhetetlenül az óvári kapuba. 0-1. A folytatásban a Mosonmagyaróvár sorra dolgozta ki a lehetőségeket és a 23. percben az egyenlítés is összejött. Mundi beadása után Veress Zsombor elé került a labda, aki közelről a kapuba passzolt. 1-1. A 35. percben egy óvári kontra végén Jasarevic beadását Veress lőtte a hálóba. 1-2. Az első félidő hosszabbításában Jasarevic beadást Kozma gyönyörű mozdulattal, félfordulattal bombázta a kapuba. 1-3. A második félidő elején, a középkezdés után Szalka szerzett labdát, majd 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-4. A 73. percben Czár passza után Szalka duplázott, miután 12 méterről lőtt újabb gólt. 1-5. A hajrában a Mosonmagyaróvár megszórta ellenfelét. A 81. percben Szalkától Hamar Ádámhoz került a labda, aki Lakit hozta kihagyhatatlan helyzetbe. 1-6. A 89. percben Kozma beívelését Laki bólintotta a vasvári kapuba. 1-7. A 90. percben Tamás átadása után Hamar is gólt szerzett. 1-8. Az i-re a pontot Szalka Dominik tette fel, aki a 92. percben 20 méterről mesterien tekert a jobb felső sarokba, beállítva ezzel a végeredményt. A fiatal játékos mesterhármast ért el! 1-9.

A Credobus Mosonmagyaróvár jól játszva, rengeteg helyzetet kidolgozva, ilyen arányban is megérdemelten győzött és jutott tovább a Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE – Credobus Mosonmagyaróvár 1-9 (1-3)

Vasvár, 300 néző

Vezette: Major Zsolt (Vörös Dániel, Jakab Bálint)

Vasvár: Tomanóczy – Varga A., Horváth A., Vincze K., Robán, Dávid, Réfi, Bakos D., Bakos Cs., Horváth Á., Horváth P. Vezetőedző: Lepár Attila

Mosonmagyaróvár: Tóth D. – Szegi, Sziklási, Vadász, Darázs (Laki, 30.), Czár, Jasarevic (Hamar Á., 57.), Szalka, Kozma, Mundi (Tamás, 57.), Veress. Vezetőedző: Király József

Gsz.: Robán (2.), ill., Szalka (46., 73., 90+2.), Veress (23., 35.), Laki (81., 89.), Kozma (45+2.)

Király József: - Ellenfelünk egy szép találattal szerzett vezetést, de a korai gól nem fogta meg a csapatunkat. Az elejétől fogva mi irányítottuk a játékot és szép gólokat szereztünk. A játékosaink profi módon álltak hozzá a mérkőzéshez, mindenki odatette magát. Reméljük, hogy ebből a győzelemből önbizalmat tudunk meríteni folytatásra. Köszönjük szépen a vasváriaknak a szíves vendéglátást, a közönségnek pedig a sportszerű hangulatot.