U15, U14: túl nagy falat volt a Sopron

Szerző: Borbély Attila, Pozsonyi Márk | Dátum: 2019-10-07 19:15:20

Tudtuk, hogy egy papíron erősebb ellenféllel találkozunk, hiszen korábban még sohasem sikerült a Soproniakat legyőzni ebben a korosztályban. Ennek megfelelően csapatunk nagyon koncentráltan és határozottan kezdett, ám egy egyéni hibát könyörtelenül kihasznált a vendégcsapat, ami azért is volt sajnálatos, hiszen több helyzetünk is adódott, amit gólra lehetett volna váltani. Nagyon fegyelmezetten és agresszíven védekezett csapatunk továbbra is és meg is voltak a lehetőségek a gólszerzésre, mégis a Sopron jutott jogos büntetőhöz, ismét egy egyéni megvillanásnak köszönhetően az első félidő lefújása előtt közvetlenül. A második félidőben sikerült ellenfelünk fölé kerekedni, ám a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani, ráadásul egy megpattanó lövésből a vendégek örülhettek végül a 0-3-as győzelemnek és a vele járó 3 pontnak. Nagyon jó mentalitású mérkőzésen, már-már férfias küzdelemben maradtunk alul, de cseppet sem kell szégyenkezni, hiszen méltó ellenfelei voltunk az egyik bajnokaspiránsnak.

Credobus Mosonmagyaróvár U15 – SC Sopron U15 0-3

(2019.10.05. – Mosonmagyaróvár, 12:00)

Felállás: Végh – Wurm (Tolnai), Bogár, Baróti, Szenderák – Glaser, Szabó, Kertész, Gősi (Wurm) – Nádasi (Kovács), Borsodi.

Borbély Attila, az U15-ös csapat edzője: "Nagyon elégedett vagyok a csapat mentalitásával, küzdelmes mérkőzésen nehezítettük meg a bajnokság egyik legjobb csapatának dolgát, ráadásul olyan gólokkal tudtak csak nyerni, melyek egyéni hibákból születtek. Csapatszinten nagyon fegyelmezett és összeszedett teljesítményt nyújtottak a srácok és pozitívan vett agresszivitással sem volt gond, de a labdabirtoklásunkon nagyon sokat kell még javítani, ha ilyen erősségű csapatok ellen is pontokat szeretnénk rabolni a jövőben. Jobbulást kívánunk az Soproniak játékosának, akit kézsérüléssel kórházba kellett szállítani (utólag kiderült, szerencsére nem komoly a sérülés)!"

Következő forduló (MLSZ U15 II.o. Észak-Nyugat 7. forduló):

2019. 10. 12. (Szombat, 10:00) Sümeg VSE U15 – Credobus Mosonmagyaróvár U15

Kiegyenlített első félidő végéhez közeledve úgy tűnt, egygólos hátrányból mehetnek szünetre az U14-es csapatok, de a vendég Sopron az első játékrész végén, majd a második elején is betalált, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzés utolsó perceiben próbálták a becsületgólt megszerezni a mieink, ám a vendégek tudták tovább növelni előnyüket.

U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 6. forduló:

Credobus Mosonmagyaróvár – SC Sopron 0-5 (0-2)

Credobus Mosonmagyaróvár U14: Vedrődi (Hilmer) – Kovács F., Tóth, Leszkovich, Magyar, Smeringa (Mogyorósi), Kaiser, Radits (Szalai), Fördős, Tibold, Boros (Szabó).

Edző: Pozsonyi Márk

Pozsonyi Márk, a Credobus Mosonmagyaróvár U14-es csapatának edzője: „Nagyon jó erőkből álló ellenfél látogatott ma hozzánk, mi pedig egyelőre sajnos nem tudtunk felnőni a feladathoz.Gratulálok a Sopronnak, tavasszal szeretnénk jobban megnehezíteni a dolgukat!”

Következő mérkőzés:

2019. október 12., szombat 12:00, U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 7. forduló: