U15, U14: pont nélkül maradtunk a Pápa ellen

Szerző: Borbély Attila, Pozsonyi Márk | Dátum: 2019-10-21 19:34:18

Fájó vereséget szenvedett U15-ös korosztályunk a 9. fordulóban Pápa csapata ellen hazai pályán, hiszen egy esetleges győzelemmel sikerült volna megragadni a tabella második helyén. Jól kezdtek az óváriak, hiszen 15 perc leforgása alatt 4-szer találtak el a keresztlécet egy-egy támadás során, ám a szerencse ezúttal nem volt velük, és ahogy lenni szokott ilyenkor, végül az ellenfélnek sikerült betalálni egy sarokrúgást követően. A második félidőt megkezdve ismét gólt ünnepelhetett a pápai csapat rögtön a kezdőrúgást követően, amin aztán végképp belelkesültek a vendégek és át is tudták venni a kezdeményezést. A gyermeteg hibákat kihasználva tudott az ellenfél végül 0-4-es vezetést szerezni, majd későn ébredve ugyan, de két hazai gól is felkerült végül az eredményjelzőre, kialakítva a 2-4-es végeredményt.

U15-ös bajnokság, II. Észak-nyugat, 8. forduló:

Credobus Mosonmagyaróvár U15 – Pápai ELC U15 2-4

Credobus Mosonmagyaróvár U15: Végh (Rigó) – Szenderák, Bogár, Baróti, Wurm – Glaser, Kertész, Szabó, Gősi (Horváth) – Nádasi (Tolnai), Borsodi.

Gsz.: Borsodi, Szabó

Borbély Attila, az U15-ös csapat edzője: „Sajnos már nem az első eset, hogy egy nagyon jól kezdett mérkőzés során, a kimaradt helyzetek miatt frusztrálttá válik a csapat és végül teljesen szétesik taktikailag a mérkőzés közben. A Pápa képviselt egy olyan minőséget, akik ezt a megingást ki is használták és végül sikerült elrabolniuk a 3 pontot. Biztos vagyok benne, ha az első 15 percben a 4 kapufából legalább egy a kapuban landol, akkor teljesen más a mérkőzés kimenetele, ám lesz még ehhez hasonló lefolyású találkozó, ahol a 3 pont sorsa azon fog múlni, hogy ki bírja jobban a nyomást. Ezúttal a Pápaiak bizonyultak erősebbnek, akik ennek köszönhetően megérdemelten arattak győzelmet. Egyre többet tapasztal a csapat a bajnokság során, hiszem azt, hogy ez a fajta meccs is szolgálni fogja a fejlődésünket, és előbb-utóbb megtanulunk az ilyen fordulókon is győzni.”

Következő forduló: 2019. október 26. (Szombat, 10:00) / Lurkó UFC - Credobus Mosonmagyaróvár U15 (MLSZ U-15 II.o. Észak – Nyugat 9. forduló)

Enyhe mezőnyfölényben kezdte a mérkőzést U14-es csapatunk, ám egy egyéni hibát követően az első negyedóra végére hátrányba kerültünk. A bekapott góltól kicsit összezavarodtunk, további két találatot hoztunk össze az ellenfélnek, amivel eldőlt a három pont sorsa. Némi reményt jelentett, hogy a szünet előtti másodpercekben emberelőnybe kerültünk, ám a második félidő elején bemutatott letámadásunknak egy pápai kontra véget vetett. Az utolsó percekben két góllal valamelyest kozmetikázni tudtunk a végeredményen.

U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 8. forduló:

Credobus Mosonmagyaróvár U14 – Pápai ELC U14 2-6 (0-3)

Credobus Mosonmagyaróvár U14: Hilmer (Vedrődi) – Kovács F., Tóth, Leszkovich, Fördős, Smeringa, Kovács B., Kaiser, Szalai (Szabó), Magyar (Lengyel), Boros.

Gólszerző: Smeringa (2)

Pozsonyi Márk, a Credobus Mosonmagyaróvár U14-es csapatának edzője: „A csapat mentalitásával elégedett vagyok, de ennyi pontatlanság és egyéni hiba nem fér bele az olyan, komolyabb játékerőt képviselő ellenfelekkel szemben, mint a Pápa.”

Következő mérkőzés:

2019. október 26., szombat 12:00, U14-es bajnokság, II. Észak-nyugat, 9. forduló: