2016-10-22 Credobus MTE1904 – Swietelsky Soproni VSE  1-1 (1-0)

Szerző: Zalka Péter | Dátum: 2016-10-22 20:10:42

Credobus MTE1904 – Soproni VSE  1-1 (1-0)

MTE: Tarczy-Koszó, Baranyai, Deák, Galambos-Zsirai-Bartos(Horváth 92’), Schmatovich,Czár, Darázs(Németh M83’)-Laki(Jasarevic 65’)

Edző: Király József

SVSE: Heinrich-Batizi, Sifter,Nagy P, Szabó L-Szellák-Gyürki(Popin 46’),Erdélyi, Deme(Kapacina 59’), Eszlányi-Soós (Tóth D 82’)

Edző: Supka Attila

A mérkőzés elején dr Iváncsics János alpolgármester, és Drescher Ottó az MTE1904 elnöke köszöntötte a hazai csapat kapitányát Schmatovich Gábort 30. születésnapja alkalmából.

18’ Megszerezte a vezetést az MTE1904. A sopron kapujától 25m-re lőhettek szabadrugást a hazaiak. A labda megpattant egy védőn, Koszó jobbra továbbított Schmatovich elé, aki keresztbe passzolt a jó ütembe érkező Laki elé, Laki a biztos helyzetben nem hibázott. 1-0 az MTE javára.

A 24’-ben Baranyait a második sárgalappal kiállította a játékvezető, ezért Király József átszervezet csapatát.

A kiállítást követően a Sopron átvette a játék irányítását, de az MTE zártan védekezett, és megpróbált kontra akciókat vezetni.

A másod félidőben a Sopron szerkezetet váltott, átállt a 3-5-2-es játék rendszerre. Széleken próbálták megbontani a hazai csapat védekezését, illetve több szögletet szabadrúgást ívelte az MTE kapuja elé, amivel a hóri horgas Popint keresték. Az MTE védelme Tarczy vezetésével ezeket a próbálkozásokat rendre hárította.

A 74’-ben egyenlítettek a vendégek Batízi  jobbról  gurított középre, Popin a hálóba vágta  a labdát.

1-1

A 78’ ben egy soproni előre ívelést követően Erdélyi fejelt a felső lécre.

A hátralévő időben a Sopron támadott Tarcynak több komoly védenivalója akadt, de az eredmény már nem változott.

Nagy küzdelem, sárgalapokkal,  parázs jelenetekkel tarkított megyei rangadó  volt.  A  M.óvári szurkolók a játékvezető döntései időnként nagy felháborodással fogadták. A hazai csapat 65 percen keresztül emberhátrányban játszott, ez nagyban meghatározta taktikájukat. A Sopron próbálta maga javára fordítani az eredményt, de a hazai csapat nagyot küzdve megmentette az egyik pontot. A mérkőzés végén a hazai játékosok vastaps kíséretében vonulhattak az öltözőbe.

Supka Attila: Az igazi véleményemet megtartom magamnak, mert az utóbbi időben sok csalódást kellett feldolgoznom. Az első félidőben emberelőnybe kerültünk, amit nem tudtunk kihasználni.

A hazaiak kapusa meccsben tartotta csapatát. Félidőben szerkezetet váltottunk, széleken próbáltuk megbontani a hazaiakat. Akkor leszünk igazán jó csapat, ha az ilyen második félidőket a magunk javára tudunk fordítani.

Király József: Jó játékerőt képviselő csapat ellen 65’-ig emberhátrányba játszottunk, és még így is győzelemre törtünk. Minden elismerést megérdemlünk, értékesnek tartom a megszerzett egy pontot.