Megint hat gól és kiütésés siker a Lipót ellen

Szerző: | Dátum: 2020-10-19 10:17:29

Újabb megyei rangadó várt az öt meccs óta veretlen Credobus Mosonmagyaróvárra, amely Lipótra látogatott. A mieinktől Takács Martin sérülés miatt hiányzott, a több hónapot kihagyó Tóth Martin viszont már leülhetett a kispadra. A 30. percben egy labdaszerzés után Laki passzolt Illéshez, aki 28 méterről irgalmatlan nagy gólt rúgott a kapu bal oldalába. 0-1. A második félidő elején Illés bal oldali szögletét Debreceni fejelte nem sokkal a kapu fölé. Az 52. percben Illés passzolt Nagy Kevinhez, aki a tizenhatos magasságában keresztbe vezette a labdát, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Lakit. Az óvári támadó elfektette a kapust és közelről a hálóba passzolt. 0-2. Három perccel később Horváth Kevin remek átadása utána Illés futott le az alapvonalig, majd visszapasszolta a labdát az érkező Horváthnak, aki öt méterről a kapuba bombázott. 0-3. A 64. percben Nagy Kevin tört be a tizenhatoson belülre, ahol Zámbó akasztott, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest a csapatkapitány Debreceni a bal alsó sarokba lőtte. 0-4. Négy perc múlva Czingráber zseniálisan ugratta ki Illést, aki megtolta a labdát a kapus mellett és 16 méterről a hálóba gurított. 0-5. A 73. percben Nagy Kevintől indult a mosonmagyaróvári támadás és vele is fejeződött be: a támadó Szalka önzetlen passzát váltotta gólra. 0-6. A Credobus Mosonmagyaróvár ellenállhatatlan játékkal rukkolt elő a megyei rangadón. Varga László együttese kiütötte a Lipót, és a Szabadkikötő elleni mérkőzés után ezúttal is hat gólt szerzett. Ráadásul az MTE megtörte a Lipót hat meccses veretlenségi szériáját, és a legutóbbi hat találkozójából ötöt megnyert, egyszer pedig döntetlent játszott. Folytatás vasárnap hazai pályán, a Sopron ellen.

Lipót Pékség – Credobus Mosonmagyaróvár 0-6 (0-1)

Lipót, 500 néző.

Vezette: Horváth P.

Pápa: Papp – Simita, Molnár M., Zámbó, Sváb, Farkas (Winkler, 46.), Kovalovszky, Tóth L., Füredi (Schillinger, 72.), Varga T. (Harsányi, 60.). Vezetőedző: Varga Péter

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bokor, Debreceni, Bohner, Horváth K. (Balogh, 78.), Czingráber (Benkovich, 78.), D’Urso, Jasarevic (Kozma, 75.), Nagy K. (Nagy L., 78.), Illés, Laki (Szalka, 71.). Vezetőedző: Varga László

Gólszerző: Illés (30.,68.), Laki (52.), Horváth K. (55.), Debreceni (64. – büntetőből), Nagy K. (73.)

Varga Péter: - Többen sérülten vállalták a játékot, emellett hiányzóink is vannak szép számmal. Remélem, hogy most már véget ér a pechszériánk.

Varga László: - Nem kezdtünk jól, de Illés remek találata megnyugtatta a srácokat. Gratulálok a játékosaimnak, mert nagyszerű csapatmunkával rukkoltak elő és értékes győzelmet arattak. Továbbra is a földön maradunk, és dolgozunk a céljaink eléréséért.