U19, U17: kettős siker Ménfőcsanakon

Szerző: Horváth Csaba, Borbély Attila | Dátum: 2020-11-02 23:00:00

Az U19-es bajnokság 10. fordulójában Győr-Ménfőcsanakra látogattunk, ahol a bajnokságban az 5. pozícióban álló ellenfél vendégei voltunk. Nagyon mély, sáros talajon játszottunk, mérkőzés elején kellett kis idő, mire hozzászoktunk a körülményekhez, utána szép lassan átvettük a játék irányítását, és végül fölényes győzelmet arattunk.

U19-es bajnoki mérkőzés, Győr-Ménfőcsanak

ESK Győr-Ménfőcsanak - Credobus Mosonmagyaróvár 1-7 (0-2)

MTE U19: Deák F. – Németh N., Pandur G., Tál Zs., Bertalan D. (Zömbik T.) – Gáncs B., Harkai L., Gaál-Horváth K. (Vingler Gy.) - Szimhardt M., Svarda R., Bertók R.

Edző: Horváth Csaba

Gólszerzők: Szimhardt M. (3), Bertók R. (2), Vingler Gy., Zömbik T.

Horváth Csaba, a MTE U19-es csapatának edzője: „Kicsit nehezen lendültünk játékba, de utána egyértelműen a hazaiak fölé kerekedtünk, sok helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben is, melyekből kettőt tudtunk gólra váltani. A második játékrész elején két gyors gól eldöntötte a mérkőzés sorsát, ezután visszább esett az iram, de így is sikerült növelni az előnyünket. A mérkőzés nagy részével elégedett voltam.”

Fordulatos mérkőzést hozott a 10. forduló, U17-es csapatunk számára, a Ménfőcsanak igencsak megnehezítette vendégszereplésünket. Álmos kezdést követően már a 4. percben hátrányba került a csapat egy szöglet után, melyet még a 30. percben sikerült egalizálni egy jogos büntetőt értékesítve, ám a játékvezető a félidő előtt a házigazdáknak is megítélt egy 11-est, így hátránnyal kellett szünetre vonulni. A második félidőre a csapat kezdett belelendülni, rengeteg támadást vezethettünk, aminek meg is lett az eredménye, hiszen végül sikerült megfordítani a mérkőzés állását. Ugyan emberhátrányban játszottuk az utolsó 15 percet (Szenderákot második sárgalappal kiállította a játékvezető a 76. percben), de a csapatnak sikerült megtartani a vezetést így igen értékes 3 pontot sikerült elrabolni és megtartani a vezető pozíciót a tabellán.

U17 Regionális Bajnokság Észak-Nyugat 10. forduló

ESK Győr-Ménfőcsanak - Credobus Mosonmagyaróvár 2-3

Credobus Mosonmagyaróvár U17: Rigó – Szabó Sz., Bogár B., Wurm L. – Szabó M. (Nádasi), Szenderák, Baróti B.,Kertész Á.,Marekker M. (Tóth) – Borsodi B., Glaser L. (Horváth)

Edző: Borbély Attila

Gsz.: Baróti (2x), Szabó Sz.

Borbély Attila, a Credobus Mosonmagyaróvár U17-es csapatának edzője: Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl ismét, ahol elsősorban a csapat mentális erejét és a csapategységet tudom kiemelni. Jó volt látni, hogy a srácok a kezdeti nehézségek ellenére a második félidőre le tudtak higgadni és a megfelelő akaraterővel kiharcolták maguknak a 3 pontot még emberhátrányban is. Gratulálok a kitartásért és a győzelemért, de a játékunkat gyorsan rendbe kell tennünk, hiszen az utóbbi időben kicsit akadozik a „gépezet” és még csak most jönnek az igazán erős ellenfelek.

Következő forduló: 2020.11.07. / 12:00 Credobus Mosonmagyaróvár – SC Sopron (U17 Regionális Bajnokság Észak-Nyugat 11. forduló)